Pierwszy zarost jest wielkim doznaniem dla każdego chłopca. To rodzaj inicjacji. Młodzieniec zostaje mężczyzną. Ale zazwyczaj dzieje się tak, że po niedługim czasie okazuje się, iż golenie, może przysparzać sporo problemów. Odkryj, w jaki sposób im zaradzić.

Pierwsza sprawa – podrażnienia

mężczyzna podczas golenia

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z głównych kłopotów każdego mężczyzny są podrażnienia skóry.Dziś, żeby usunąć zarost, mężczyźni często posługują się golarkami elektrycznymi albo maszynkami, które posiadają wymienne ostrza. Istnieją również maszynki jednorazowe, które świetnie sprawdzają się podczas wakacji. Każdy mężczyzna ma inny rodzaj zarostu. Jedni posiadają niewielki zarost, inni na odwrót, muszą golić się częściej, ze względu na silny zarost (czytaj więcej o drharris). Oczywiste jest to, że słaby zarost, można zgolić zwyczajną maszynką. Kłopot pojawia się,gdy mamy mocny zarost i nasz włos jest twardy. Wtedy trzeba posłużyć się lepszym sprzętem. Dodatkowo przed przystąpieniem do golenia twardego zarostu, powinniśmy dokładnie zmiękczyć włos. W tym celu, możemy użyć mydła, pianki albo kremu do golenia. Często preparaty, których używamy do golenia, powodują niepożądane podrażnienia czy uczulenie. Powód? Twoja skóra może źle tolerować konkretny kosmetyk. Z tego powodu tak szalenie istotne jest sprawdzanie różnych preparatów. Jeśli jednak, mimo używania różnych kosmetyków, wspomniane dolegliwości nie ustąpią, trzeba obligatoryjnie udać się do dermatologa. Polecamy truefitt&hill

Zapalenie mieszków włosowych

Następnym kłopotem związanym z goleniem jest zapalenie mieszków włosowych. Ową dolegliwość wywołują bakterie gram-ujemne albo gronowce. Zmiany chorobowe są najczęściej dostrzegane na policzkach i szyi. Powierzchniowe zmiany nie są groźne i zwykle szybko ustępują. Duży kłopot pojawia się, gdy mamy do czynienia z zapaleniem całego mieszka włosowego. Wtedy to na naszej twarzy występują krostki, które podchodzą ropą. W takiej sytuacji golenie jest mocno utrudnione. Powinieneś wiedzieć, że krostki, które nie raz są zanieczyszczane brudnymi palcami, mogą przekształcić się nawet w czyraki.

Nie czekaj – czytaj (https://ubierzekipe.pl/5-polar) o temacie, który tu omówiliśmy. Dużo szczegółów znajdziesz w tekście ukrytym pod poniższym linkiem.

Z tego powodu nie należy ich wyciskać. Trzeba je jedynie przemywać płynem odkażającym. Wskazane jest w tej sytuacji, przerwanie golenia, choćby na jakiś czas. Nasza skóra powinna wtedy odetchnąć.

Czy zapalenie mieszków włosowych powoduje blizny? Nie powinieneś się obawiać. Zapalenie mieszków włosowych nie powinno zostawiać śladu w postaci blizn. Ale w chwili, gdy gojenie się przedłuża należy pójść do lekarza. Całkiem możliwe jest, że przepisze nam antybiotyk. Dlaczego tak istotna jest wizyta lekarska? Z tego powodu, że przewlekłe zapalenie mieszków włosowych jest już poważną chorobą, podczas której powstają duże, twarde plamy, które po skończonym leczeniu pozostawiają nieestetyczny ślad w postaci blizn na twarzy .

Golenie to niezła sztuka. Pamiętaj, gdy nabierzesz w nim wprawy, każde spotkanie z golarką będzie proste i przyjemne.