Błyszczące i mocne włosy to oznaka zdrowia i urody.Na co dzień stosujemy standardowy zestaw kosmetyków do włosów w postaci szamponu i odżywki.

Szczególnie gdy nie farbujesz,nie musisz martwić się o ich wygląd. O wiele więcej czasu na zabiegi pielęgnacyjne powinny poświęcić osoby, które systematycznie używają farby do włosów. Powód takiego stanu rzeczy, to chemiczny skład farb, które mocno je wysuszają. Wówczas warto oprócz typowej odżywki, użyć kosmetyków do zadań specjalnych, przykładowo maski z proteinami jedwabiu duże (więcej szczegółów) oleje do włosów, np. rycynowy spodniami (polecamy pozostałe wiadomości) z pestek winogron.

Najrozsądniej stosować naturalne kosmetyki do włosów, które nie mają w składzie chociażby konserwantów. Na przykład silikony to substancje, które oprócz właściwości nabłyszczających oklejają włos, powoduje, że szybciej się przetłuszczają. Podobnie jak organiczne kosmetyki do ciała, ekologiczne kosmetyki do włosów, zawierają większą ilość składników odżywczych, pochodzenia roślinnego.

Tak na prawdę należy dbać głównie o skórę głowy i dobierać szampon odpowiedni dla nas.

Modne fryzury i upięcia

Autor: Glitter
Źródło: Glitter

Jeśli włosy mają skłonność do przetłuszczania się, to oznacza, że mamy skórę łojotokową i musimy ją odpowiednio oczyszczać. Warto o tym pamiętać, ponieważ możemy mieć również większą skłonność do łupieżu. Warto także uważnie dobrać szampon w przypadku atopowej skóry. Wówczas zaopatrujmy się w kosmetyki o jak najprostszym składzie. Idealnie sprawdzą się także preparaty przeznaczone do pielęgnacji skóry dziecięcej lub produkty z apteki (szczegóły).

Oprócz stosowania szamponów i odżywek należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach codziennej pielęgnacji. W pierwszej kolejności unikać stosowania urządzeń, takich jak prostownica Jeśli już koniecznie musimy z nich skorzystać, dobrze jest wspomóc się preparatem chroniącym włos przed szkodliwym ciepłem. Porady na ten temat na . Trzeba też dokładnie spłukać włosy po myciu, najlepiej chłodną wodą. Mokrych włosów nie powinno się szczotkować, ani mocno trzeć ręcznikiem, ponieważ w ten sposób uszkadzamy ich strukturę i pozbawiamy blasku. Po zakończeniu suszenia pamiętajmy, aby przełączyć suszarkę na chłodny nawiew. W ten sposób domykamy łuski włosowe, wygładzając fryzurę.