Zarówno w dużych marketach, jak i w mniejszych sklepikach pojawiły się półki z zupełnie naturalną żywnością. Nawet w mieścinach pojawił się również jakiś eko sklep z produktami spożywczymi i kosmetykami albo też sklep przywożący od rolników świeże owoce i jarzyny z dużą półką z jedzeniem paczkowanym.

Herbata

Autor: Guziec
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie każdy eko (zdrowa żywność – informacje) sklep, który dopasowuje swój asortyment do obecnych trendów i oczekiwań klientów, ma w swojej ofercie m.in. różnego rodzaju nowe herbatki bez sztucznych aromatów, bezkofeinowe kawy z cykorii, makarony zbożowe (makaron orkiszowy, makaron pełnoziarnisty) i bezglutenowe (makaron ryżowy) i nieszkodliwe słodziki, które nie pochodzą z buraków ani trzciny cukrowej (stewia).

Źródło artykułu:

Pośród szerokiego wyboru herbatek ziołowych warto zapytać o herbatkę z czystka, której przypisuje się wiele cennych właściwości. Herbatka z czystka posiada cechy odkażające i można ją pić każdego dnia w formie naparu posłodzonego miodem, lecz także można przygotować z jej użyciem odkażający tonik do twarzy dla osób z cerą problemową albo zupełnie naturalny płyn do płukania jamy ustnej. Do sporządzenia toniku wystarczy herbatka z czystka zrobiona w szklance oraz kilka kropelek olejku z drzewka herbacianego. Płyn można zrobić podobnie, lecz dobrze jest przygotować nie tylko napar z czystka, lecz też miętę i szałwię.

Do zaparzonych ziół dodajemy kilka kropelek olejku z eukaliptusa i mięty. Tak przygotowany płyn można trochę rozcieńczyć. Ponieważ ostatnio dużo ludzi odstawia gluten, poleca się im produkty, które go nie mają lub zawierają, lecz nie pochodzi on z pszenicy. Mnóstwo osób bardzo chętnie sięga po makaron orkiszowy, ze względu na jego dobre dla zdrowia właściwości.

Można kupić go właściwie w dowolnym kształcie, którynam się zamarzy. Dobrze wyposażony eko sklep ma bogatą ofertę produktów spożywczych i kosmetycznych wykonanych zgodnie z zasadą fair trade, jeśli to możliwe – pochodzących od lokalnych dostawców i polskich przedsiębiorstw, bez użycia produktów zwierzęcych – link do strony.