To właśnie ciało ślimaka produkuje śluz, w jakim znajdują się substancje regenerujące różnego rodzaju komórki ciała. Identycznie naukowcy pomyśleli o regenerowaniu ludzkiej skóry: skoro śluz wpływa na rekonstrukcję tkanek ślimaka to dlaczego nie miałby wpłynąć dobrze na ludzką skórę? Przeprowadzono szereg badań które potwierdziły stymulujące na ludzkie fibroblasty działanie śluzu.

Naukowcy rozmyślali o regenerowaniu ludzkiej skóry, ponieważ skoro śluz wpływa na rekonstrukcję tkanek ślimaka, to czemu nie mógłby podziałać na ludzką skórę? Zrobiono sporo badań, jakie potwierdziły takie przypuszczenia, tak powstał krem ze śluzu ślimaka, który jest dziś coraz częściej używany do pielęgnowania ciała. Od tego momentu liczne koncerny kosmetyczne korzystają z tego wspaniałego, naturalnego surowca do produkowania różnych kosmetyków, wspomnianego wyżej kremu, lecz nie tylko.

krem

Autor: Thalac
Źródło: Thalac

Powstający tak kolagen wypełnia zmarszczki oraz blizny, i jednocześnie regeneruje skórę, pomagając jej w walce z trądzikiem i przebarwieniami. Regularne nanoszenie preparatu pozwala odzyskać naturalną elastyczność i gładkość skóry. Krem taki ma swoje zastosowanie tym bardziej w sytuacji, jak kolejne preparaty okazały się nieskuteczne, nie dały pożądanych rezultatów. A w jaki sposób to się zaczęło? Ślady pierwszych zastosowań leczenia zmian skórnych przy pomocy śluzu ślimaka możemy znaleźć już u Hipokratesa, lecz też u Indian, jacy zamieszkiwali kiedyś Araucanię, czyli dzisiejszy obszar południowego Chile.

Chcesz znaleźć zbliżone wiadomości na omawiany temat? Ta użyteczna oferta (https://donzella.pl/pl/p/Koszula-biala-La-Blanche-lancuchy/470) przedstawia dokładnie to, czego szukasz.

Badania naukowe nad właściwościami tego specyfiki rozpoczęto w dziewiętnastym wieli, ale dopiero w latach dziewięćdziesiątych XX wieku zaczęto używać śluz, jako składnik preparatów kosmetycznych.

Dzisiaj ten wspaniały składnik można znaleźć w różnych preparatach kosmetycznych, dajmy na to balsamy do ciała albo żel do mycia twarzy – linkuję. Warto wiedzieć, że sama nazwa specyfika, czyli ekstrakt ze śluzu ślimaka, wzbudza wiele kontrowersji, lecz przez wzgląd na własną skuteczność i niezwykłość działania ma coraz większe zastosowanie w branży kosmetycznej. Żeby jednak uzyskać tego typu preparat trzeba trochę czasu. Ekstrakt zaś to produkt czysto farmaceutyczny, to znaczy jest objęty ścisłą kontrolą.