Młodzi chłopcy w dzieciństwie często przypatrują się jak ojcowie golą zarost oraz marzą o dniu, kiedy też będą dorośli. Gdy już przyjdzie dorosłość golenie zarostu zaczyna przysparzać wiele problemów. Przez lata można poszukiwać doskonałego sposobu na bezbolesne pozbywanie się zarostu.Dawniej mężczyźni golili się tylko brzytwami. Powstawały specjalne zakłady golibrodów, którzy pełnili swoje funkcje niczym obecni fryzjerzy.

golący się mężczyzna

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com
Z biegiem czasu brzytwy stały się mniej popularne i pojawiły się jednorazowe maszynki. Obecnie są najczęściej stosowanym sposobem na pozbycie się zbędnego zarostu. Możemy je stosować razem z kremami do golenia, piankami lub kupić żel do golenia . Porównując żel oraz piankę, wypada lepiej pianka do golenia cena jest zdecydowanie niższa jak również wystarcza ona na dłuższy czas użytkowania. Jeżeli wolimy klasyczne metody golenia można wyposażyć się w dobrej jakości pędzel i stosować go w połączeniu z kremem i ostrą maszynką. Pędzel nie może być zbytnio twardy, gdyż możemy podrażnić cerę.

Jeśli mówimy o podrażnieniach, zdarzają się one wyjątkowo często podczas golenia maszynką. Najlepiej kupować dobrej jakości, ostre produkty, najlepiej z wymiennymi ostrzami. Pozwoli to trochę ograniczyć robiące się czerwone plamki jak również ranki po usuwaniu twardego zarostu. Jeśli zmagamy się z takimi podrażnieniami, przyda się również żel do mycia twarzy. Przed rozpoczęciem golenia nasza cera będzie oczyszczona a także miększa co z pewnością ułatwi proces golenia oraz zapobiegnie zakażeniu ranek. W przypadku wyjątkowo uciążliwego zarostu, dobrze jest zdecydować się http://www.hurtplus.pl na elektryczną maszynkę.

Dzięki niej możemy pozbyć się się podrażnień a także będziemy mogli bezproblemowo oraz wygodnie wygolić zarost na twarzy, na dowolna długość. Możemy zakupić także taką, która wyposażona jest dodatkowo w trymer do strzyżenia fryzury i spełni dwie funkcje na raz. Spośród kilku sposobów golenia każdy może znaleźć coś dla siebie. W sklepach dostępne jest mnóstwo produktów, które zmniejszają podrażnienia tudzież ułatwiają golenie. Dobrej jakości, ostra maszynka to najistotniejsza rzecz podczas golenia.