Dla wielbicielek mody, które walczą o wygodę, ale chcą chodzić na szpilkach mamy dziś projekt Yoji Yamamoto i branży adidas. Obuwie to można określić nazwą najbardziej komfortowych szpilek. Cow nich takiego niezwykłego? Za moment przedstawimy kilka ważnych cech butów sportowych na obcasie.

Szpilki damskie

Autor: DenisDenis
Źródło: http://www.flickr.com
Yoji Yamamoto, japoński projektant i firma adidas razem wykreowali markę Y-3. Kolekcje wprowadzane przez nich na rynek mogą łamać konwencje i zacierają granice między tym co modne a tym co wygodne. Tak wiec zaprojektowali najwygodniejsze buty sportowe na obcasie. Wspaniały model okrzyknęli Torsion Heel. Buty te mogą łączyć w sobie komfort butów sportowych i elegancję szpilek. Dzięki użytej w nich technologii adiPRENE, które stosuje się w obuwiu przeznaczonym dla biegaczy, szpilki wspaniale amortyzują stopę w czasie chodzenia.

adiPRENE to system minimalizujący poziom zmęczenia stopy. Jest używany z reguły w obuwiu dla biegaczy, gdzie dobra amortyzacja jest szczególnie potrzebna. System podeszwy adiPRENE umożliwia tez doskonalsze wybicie i zmniejsza ryzyko nabawienia się kontuzji. adiPRENE to charakteryzujący się sprężystością materiał, lokowany z przodu buta, co nadaje większą dynamikę każdemu krokowi.Wykorzystanie tej technologii w butach dla kobiet, szczególnie w szpilkach jest niezwykle trafnym rozwiązaniem, gdyż każda kobieta, która chodzi w szpilkach, ma kłopoty z bólem poduszek podpalcowych. Sprawdź więcej: http://ceneo.pl/Buty_dzieciece/Lokalizacja:Kalisz.htm.

W tych szpilkach dzięki zastosowaniu systemu adiPRENE nie ma to miejsca. Szpilki posiadają dosyć wysoki obcas, 9 centymetrów, ale dzięki zastosowanemu systemowi Torsion, przednia i tylna strona stopy może poruszać się niezależnie od drugiej, co pomaga zagwarantować większą stabilność. Sprawdź: www.ceneo.pl/Buty_dzieciece/Lokalizacja:Bielsko-Biala.htm.

Buty można otrzymać w dwóch wersjach kolorystycznych – czarne oraz barwnej z neonowymi detalami. Zostały zrobione z lakierowanej skóry z dodatkami nylonu i siateczki. Jeżeli więc marzą nam się modne buty damskie z prawdziwego zdarzenia to pokazywany model na pewno zachwyci nawet najbardziej wyszukane przedstawicielki płci pięknej.