Mężczyźni dzisiaj starają się możliwie jak najlepiej dbać o własny wygląd zewnętrzny. Nie jest to jednakże nowoczesny trend, wręcz przeciwnie, od wieków moda wywierała wpływ też na ich sposób ubierania się, fryzowania włosów lub maniery. Jak w takim razie moda męska zmieniała się na przestrzeni ostatnich lat?

Moda męska

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Widoczne jest szybkie dążenie do minimalizmu. Jeszcze na początku ubiegłego stulecia mężczyzna powinien w swojej szafie mieć kilka znakomicie skrojonych strojów, które zakładał w zależności od okazji. Frak bądź smoking, a nawet klasyczny garnitur to rozwiązania, które podlegały wielu regułom. Na co dzień mężczyźni w latach 30 bądź 40 wkładali doskonałej jakości garnitury, wykonane ze szlachetnych materiałów. Charakterystyczną cechą garniturów były kamizelki, które dzisiaj również wyróżniają się dużą popularnością, przede wszystkim w stylizacjach vintage.

Trzeba zaznaczyć, że do łask powracają też fraki i smokingi, jednak wiele osób popełnia błędy i wybiera strój niedopasowany do charakteru okazji bądź godziny. Przykładowo, smoking jest strojem, który zaleca się zakładać wieczorami, najczęściej na uroczystości, które odbywają się po godzinie 18. Frak natomiast jest jednym z najbardziej eleganckich męskich strojów, z tego powodu można go włożyć tylko w przypadku naprawdę istotnych okazji. Coraz więcej Panów Młodych decyduje się na włożenie w ramach swojej ślubnej stylizacji fraka. Garnitury natomiast dzielone są ogólnie na garnitury dzienne, wieczorowe oraz sportowe. Sprawdź więcej: ceneo.pl/Czapki/Lokalizacja:Czestochowa.htm.

Dziś w prawdzie panuje o wiele większa dowolność w wyborze zadowalającego dla siebie stroju, warto jednak znać przynajmniej podstawowe zasady. Obecnie do najbardziej popularnych trendów należy styl elegancki. Mężczyzna zawsze powinien posiadać w garderobie przynajmniej jeden, naprawdę dobrze skrojony garnitur. Panowie w Polsce mają coraz większą świadomość odnoszącą się do tego, w jaki sposób powinien wyglądać odpowiednio dopasowany garnitur, skończyła się w związku z tym era za długich spodni czy koszuli na krótki rękaw wkładanych do eleganckiej marynarki. Dla zainteresowanych: ceneo.pl/Czapki/Lokalizacja:Bialystok.htm.

Ponadto, ogromnym zainteresowaniem cechuje się muszka, stanowiąca oryginalne dopełnienie męskiej stylizacji. Krawaty, muchy oraz koszule oferowane są w bogatej palecie barw, dlatego można popuścić wodze fantazji i zaplanować świetną stylizację.