Większość pań uwielbia biżuterię oraz marzy o skrzynce pełnej kosztownych klejnotów. Z pewnością niejedna pani bardzo uradowałaby się z podarunku w postaci złotego pierścionka z diamentem, srebrnej bransoletki czy naszyjnika z drogocennymi kamieniami. Niemniej najpiękniejsza biżuteria – z min. 14-karatowego złota i ze szlachetnymi kamieniami, nie należy do tanich. Ale są możliwości na to, by mieć wspaniałą, pożądaną biżuterię i nie zrujnować domowego budżetu.

Poszukując dostępnej złotej i srebrnej biżuterii, można zajrzeć do lombardu. Można tam nadziać się na rzeczywiście przepiękne okazy w bardzo przystępnej cenie oraz kupić przykładowo pierścionek z brylantem albo ametystem nawet kilka razy tańszy niż w reklamowanym sklepie jubilerskim. Gdy nie mamy w pobliżu jakiegoś lombardu, można przejrzeć serwisy aukcyjne, kiedy mamy do czynienia z sytuacją podobną – można trafić na istne biżuteryjne okazje.

hurtownia jubilerska Gemeo.pl

Autor: Diva
Źródło: diva

Innym sposobem na zdobycie wspaniałego pierścionka, zawieszki czy bransoletki jest zamówienie zrobienia owych jubilerowi czy złotnikowi z dostarczonego przez nas surowca. Jeżeli posiadamy na przykład zniszczony złoty łańcuszek, jakiego nie chcemy naprawiać bądź został nam tylko jeden z pary złotych kolczyków, możemy poświęcić je na przetopienie i sporządzenie nowej, zaprojektowanej przez nas biżuterii. Mamy tu możliwość wyboru nie tylko typu i modelu biżuterii, a nawet barwy złota. W pierścionek, zawieszkę czy kolczyki dobrze jest osadzić jakiś kamień szlachetny, na przykład diament, ametyst, rubin czy szafir. Skąd wziąć owe kamienie? Można je naturalnie zakupić w sklepie, jaki zajmuje się sprzedażą tych rzeczy lub w internecie jak np. w tym miejscu Gemeo. Na rynku jest dużo firm, które sprzedają kamienie szlachetne przede wszystkim w celach finansowych, ale naturalnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby dany materiał obsadzić w biżuterię. Nie dość, że nadamy mu wtedy wartość poprzez złoto czy platynę, w które jest oprawiony, ale i będzie on wspaniałą ozdobą noszoną na co dzień bądź od święta, zamiast tkwić niepotrzebnie w skrzyneczce.

Warto pamiętać, że biżuteria z kamieniami szlachetnymi może być wspaniałą inwestycją pieniędzy. Złoto, platyna, diamenty, szafiry, szmaragdy czy ametysty zawsze będą w cenie i nie stracą na wartości. Albowiem ich ilość w przyrodzie jest nieznaczna a zasoby niektórych kamieni (np. tanzanitów), niestety wyczerpują się. Zawsze będą więc miały swą znaczną cenę, a w miarę upływu lat mogą tylko zyskać na wartości. Dobrze jest więc zainteresować się oraz dokładniej poznać temat wytwarzania biżuterii i sprzedaży kamieni szlachetnych – zarówno w celach inwestycji finansowej, jak i zrobienia pięknej błyskotki.