Jeszcze do niedawna wybór gadżetów komunijnych dla dziecka był dość łatwy. Obecnie natomiast rynek proponuje nam taką różnorodność wzorów oraz barw, że często czujemy się oszołomieni. Chociaż to w przypadku dziewczynek zwracamy większą uwagę na szczegóły, coraz więcej rodziców ma trudność, dotyczącą wyboru butów i innych dodatków dla chłopca.

Chłopięce buty komunijne to już nie wybór tylko pomiędzy matową a lakierowaną wersją czarnych półbutów. Nowoczesne buty komunijne dla chłopców to wielość modeli, barw i materiałów i niejeden rodzic może poczuć się oszołomiony. Nabywając obuwie dla synka, dobrze jest pamiętać o paru zasadach. Po pierwsze – z kupnem obuwia komunijnego musimy zaczekać do chwili, kiedy będzie już wiadomo, jakiego typu strój włoży w tym wyjątkowym dniu dziecko. Oczywiście, popularne, czarne trzewiki są uniwersalne i będą pasować zarówno do ciemnych oraz jasnych garniturów, jak i do alby, jeśli jednak zamierzamy wybrać bardziej nietypowe buty, należy je dobrać i kolorem, i charakterem do całego stroju – buty komunijne – poznaj ofertę .
komunia

Autor: Dustin and Jennifer Stacey
Źródło: http://www.flickr.com

Nabywając buty komunijne musimy mieć na uwadze, iż jest to ważna uroczystość i obuwie powinno być odpowiednie do charakteru wydarzenia. Nawet, jeśli zazwyczaj syn nosi wygodne adidasy, w dniu Pierwszej Komunii Świętej powinien wybrać coś bardziej odświętnego. Właściwe buty komunijne dla chłopców to tradycyjne, wiązane na sznurówki półbuty, lub wsuwane chłopięce mokasyny – buty komunijne dla chłopców – czytaj więcej . Te drugie – zwłaszcza, gdy nabędziemy wersję beżową, kremową, czy popielatą – świetnie sprawdzą się później jako letnie obuwie do strojów z jasną koszulą, albo lnianymi spodenkami.

Kupując dla syna buty do komunii, zwróćmy uwagę na to, aby wybrać produkt z dobrej jakości materiałów, gwarantujący dziecku wygodę. Podczas komunii maluch jest niemal cały dzień na nogach i sztywne, uwierające obuwie to ostatnie, czego potrzebuje. Najlepsze będą oczywiście buty skórzane, jeżeli jednak nie chcemy przeznaczać na obuwie dużej kwoty, możemy wybrać obuwie ze sztucznej skóry, zwróćmy tylko uwagę, aby cholewka była odpowiednio miękka i ładnie układała się na nodze.