Obecnie mamy zalew wykonywanych masowo przedmiotów, sporo ludzi chciałoby posiadać w swojej kolekcji coś dużo bardziej oryginalnego i unikatowego. Jeśli i my chcielibyśmy zakupić sobie coś wyjątkowego, udajmy się do sklepu z unikalną, ręcznie wykonaną biżuterią albo sami zacznijmy ją robić.Niepowtarzalna biżuteria może posłużyć też za piękny i bardzo wartościowy upominek.

koraliki

Ostatnio szczególnie modne było ozdabianie różnych przedmiotów techniką decoupage. Bransoletki lub kolczyki też można wykonać w ten sposób pod warunkiem, iż są wykonane z materiałów, na których da się ją zastosować. Wystarczy kupić jednolitą drewnianą bransoletę lub bransoletę plastikową i kilka produktów do tworzenia małych arcydzieł (farbki akrylowe, postarzacze, preparaty utrwalające) i oryginalna, niepowtarzalna bransoletka może być nasza. Wzorek na bransolecie może być właściwie każdy, ważne tylko, żeby znaleźć odpowiednią serwetkę papierową, której użyjemy do jej ozdobienia. Plus jest taki, że w sklepach z produktami dla artystów zarówno tych normalnych, w naszej okolicy, jak i sklepach www, można zakupić serwetki papierowe na sztuki, dlatego jeśli spodobał nam się konkretny motyw, nie musimy inwestować w całe opakowanie. Podobnie z biżuterią z użyciem koralików. Drewniane, z kamieni szlachetnych czy koraliki Miyuki – wszystkie znajdziemy w sklepach internetowych, portalach aukcyjnych lub w nieźle zaopatrzonych sklepach stacjonarnych. Warto od razu zakupić wytrzymałą żyłkę i półfabrykaty srebrne do wyrobu biżuterii, na przykład zapięcia do naszyjników albo zapięcia do kolczyków. Gdy mamy koraliki Miyuki lub zestaw korali z kamieni szlachetnych, możemy od razu wykonać sobie elegancki komplet – będzie pięknie wyglądał zakładany razem (kolczyki z naszyjnikiem i bransoletką), ale można też robić dowolne ich połączenia. Półfabrykaty srebrne do wyrobu biżuterii ułatwią i usprawnią pracę. W ogóle dzięki takim rzeczom jak półfabrykaty biżuteria może być wykonywana przez każdego, kto ma do tego smykałkę.

rękodzieło

Autor: PERFECTA
Źródło: PERFECTA

Jeśli wykonywanie biżuterii na własne potrzeby to dla nas za mało, można stworzyć sklep internetowy i promować nasze wytwory, wtedy biżuterię naszego projektu będzie miał szansę kupić cały świat. Jeżeli otworzymy własną działalność, takie komponenty jak półfabrykaty, haczyki, koraliki czy nawet zip locki będziemy mogli nabyć po cenach hurtowych na fakturę i wciągnąć w koszty prowadzenia firmy. Wystarczy wyszukać hurtownię z atrakcyjnymi cenami, wklepując w wyszukiwarce na przykład „półfabrykaty biżuteria” lub „zapięcia i żyłki”. Zobacz też www.ekorale.pl/c/1642/rzemienie-i-gumy.html.