Coraz więcej osób chętnie robi zakupy w second handach, to znaczy w sklepach z odzieżą używaną. Cieszą się one obfitą sławą, gdyż mają rozległy asortyment różnych ubrań. Naturalnie są to ubrania używane, czyli takie, jakie kiedyś przez kogoś były noszone. Niemniej jednak wiele z nich częstokroć cechuje się niesłychanie dobrym stanem.

Odzież

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
W sklepach z odzieżą używaną częstokroć zdołamy odnaleźć ubrania, jakie wyglądają jak nowe. Sporo z nich mogło być ubranych zaledwie kilka razy. Prócz potężnego asortymentu odzieży zaletą kupowania ubrań używanych są też atrakcyjne ceny. Hurtownia odzieży używanej posiada niesłychanie niskie ceny, niektóre ubrania można nabyć nawet za 2 złote! Niektóre sklepy z odzieżą używaną proponują również ubrania na kilogramy. Cena ta jest zmienna, najwyższa jest wtedy kiedy przychodzi nowiusieńka dostawa ubrań. W markowych sklepach z odzieżą bezsprzecznie nie odnajdziemy tak niskich cen.

Sporo osób twierdzi, że odzież używana jest mało fascynująca, iż są to jakieś stare, nieładne ubrania. Nic bardziej błędnego! Częstokroć do takich sklepów trafiają luksusowe ubrania, często są to także ubrania zagraniczne. Raczej mało kto ma sposobność kupić na co dzień ubrana niemieckich czy też angielskich marek. W sklepach z odzieżą używaną takie ubrania możemy odkryć. Często są to ubrania atrakcyjne, markowe, stylowe i rzecz jasna niezmiernie tanie – np. odzież używana Gdańsk.

Ubrania

Autor: Kristian Bjornard
Źródło: http://www.flickr.com
Hurtownie odzieży używanej proponują ubrania dla każdego – kobiet, mężczyzn i dzieci. Co więcej w wielu przypadkach zdołamy odszukać tam także dodatki – paski, torebki, chusty, rozliczne szale, czapki itd. Multum sklepów z odzieżą używaną posiada również akcesoria przydatne w domu, na przykład prześcieradła czy zasłony.

Jeżeli nigdy nie chodziłeś do secondo handów to na pewno powinieneś wybrać się do któregoś z nich. Na własne oczy możesz przekonać się, że oferowana tam odzież nierzadko charakteryzuje się świetnym stanem. Za małe pieniądze możesz tam kupić modne i innowacyjne ubrania, jakie zezwolą Ci na sporządzenie intrygującej stylizacji.