Konie to wspaniałe zwierzęta. Wiele osób kocha wyścigi konie. Nie sposób dziwić się tym ludziom. Konie w czasie wyścigów pokazują wyżyny swojej mocy i ukazują jak silne są i jak dużo są w stanie zrobić, jeśli są odpowiednio prowadzone. Spora część stadnin koni jest prowadzonych przez pasjonatów jeździectwa. Stadnina koni to biznes, do którego poza umiejętnościami biznesowymi, musimy mieć serce. Prowadzenie stadniny koni wymaga siły i wiadomości na temat koni. Stadnina pozwala na naukę jazdy, ale również w większych stadninach organizowane są zawody.

koń

Źródło: flickr.com
Niektóre stadniny wypożyczają swoje konie do rehabilitacji. Każdy koń musi być nie tylko wypielęgnowany, czyli dobrze odżywiony i wyczyszczony, ale też musi być dobrze prowadzony. Jeśli w stadninach koni nie ma człowieka, który potrafi wychować konia, to zwierzęta jak i pracownicy i klienci, będą się w takiej stadninie jedynie męczyły.

Rehabilitacja dobra na wiele kłopotów

W dzisiejszych czasach zwraca się uwagę na to, co jest nie do końca uwarunkowane logicznym myśleniem.

Jeżeli zaciekawił Cię niniejszy artykuł, bez ociągania zobacz dodatkowo inne warte zapoznania się (https://ocelio.pl/napoje-roslinne) wpisy – na pewno także Cię zaintrygują.

Dlatego poza farmakologicznymi sposobami leczenia wybiera się naturalne metody. Korzysta się z dobrodziejstw natury, do której należą m.in. zwierzęta. W części stadnin koni są prowadzone zajęcia z hipoterapią. Jest to rehabilitacja, która ma pomóc osobom niepełnosprawnym umysłowo jak również fizycznie. Jazda konna ma ogromny wpływ na układ ruchowy, oraz na układ nerwowy. Hipoterapia opisana na .

koń

Autor: David Bergin
Źródło: http://www.flickr.com
Pacjenci niepełnosprawni umysłowo robią się spokojniejsi w czasie jazdy konnej. Polepsza się również ich tężyzna fizyczna. A osoby, które na przykład w wyniku wypadku borykają się z problemami z poruszaniem, też dzięki jeździe konnej wzmacniają siłę swoich mięśni. Hipoterapia to ten rodzaj rehabilitacji, która po pierwszych chwilach spotkania z koniem sprawia, że człowiek chory czuje różnicę. Nie jest to jak wiemy cudowne uzdrowienie, ale konie rzeczywiście potrafią rozbroić często kłębek nerwów, jakim jest pacjent. Konie wyczuwają strach, tak, więc musimy się uspokoić, nim instruktor-rehabilitant pozwoli komuś usiąść w siodle. Ludzie znerwicowani również często przyjeżdżają do stadniny, bo rozumieją, że konie po prostu są w stanie uspokoić ich skołatane nerwy. Po paru spotkaniach ze zwierzęciem, zmienia się zachowanie pacjenta.