Jeszcze do niedawna pozbycie się żylaków to była poważna operacja. Dziś mało inwazyjne zabiegi bez wymagania używania skalpela zezwalają na pożegnanie się z tym kłopotem. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że żylaków nie można lekceważyć.

Jest to defekt nie tylko kosmetyczny, lecz także objaw choroby, którą należy zdiagnozować i leczyć.
Dermabrazja laserowa

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Żylaki na nogach posiada nawet co czwarta osoba. Większość z tych osób skłonność tą odziedziczyła po swoich przodkach. Pojawianiu się żylaków może także sprzyjać siedzący lub stojący tryb pracy, dosyć szybkie przybieranie na wadze, hormonoterapia oraz dosyć wielokrotne korzystanie z sauny i solarium. Żylaki to typowy objaw żylnej niewydolności, która w ekstremalnych wypadkach prowadzić może do rozwoju ran, które trudno się goją zatem owrzodzeń. Na początku pojawia się uczucie ciężkości nóg zazwyczaj pojawiające się wieczorem. Potem rozpoczynają nam dokuczać bóle w pobliżu kostek oraz dosyć uporczywe nocne skurcze łydek. Jeżeli jakaś osoba budzi się często w nocy z powodu skurczów łydek, w takiej sytuacji powinna sprawdzić, czy nie cierpi na przewlekłą niewydolność żylną nóg. Następnie pojawiają się pajączki naczyniowe a w końcu żylaki.

Długotrwała choroba żylna jest efektem cofania się krwi, która przepływa w żylnych naczyniach w skutek uszkodzenia zastawek, których zadaniem jest przepuszczanie krwi tylko w jedną stronę. Zastawki otwierają się, gdy krew porusza się w kierunku serca oraz nie zamykają się one przy odwrotnym przepływie krwi. Jeśli są niewydolne, w takiej sytuacji pozwalają na przepływ krwi w obydwu kierunkach. Cofająca się krew gromadzona jest w żyłach nóg, które w najwyższym stopniu są oddalone od mięśnia sercowego. W konsekwencji pojawiają się żylaki. Żeby skutecznie leczyć żylaki w pierwszej kolejności trzeba prawidłowo zdiagnozować pacjenta.

Diagnostyka żylaków zaczyna się zawsze od badania USG Doppler żył.

Przejdź do opisu, który umieściliśmy pod poniższym linkiem oraz czytaj więcej sushi warszawa dostawa na ów temat, który najwidoczniej Cię zaciekawił. Nie wahaj się!

Dzięki takiemu badaniu precyzyjnie można by zlokalizować miejsce uszkodzenia zastawek. Doktorzy, którzy są profesjonalistami w leczeniu żył, wykonanują także badanie, które zezwala oglądać naczynia od środka.