Służba zdrowia we Wrocławiu trzyma się na wysokim poziomie. Jest bardzo wiele przychodni mających umowy z NFZ, funkcjonuje również bardzo dużo prywatnych gabinetów. Jednak, dokładnie tak jak wszędzie, w ramach NFZ na badania trzeba czekać, bywa, że bardzo długo. Gdy chcemy coś zrobić z dnia na dzień, bezpieczniej jest polegać na niepublicznych placówkach.

Bardzo dobrze funkcjonuje medycyna pracy. Badania wykonamy w zasadzie natychmiast, w ciągu kilku dni. Ośrodków jest parę, więc nie ma długiego oczekiwania. Bez trudu dostaniemy się zarówno do okulisty jak również lekarza pierwszego kontaktu. Oczywiście, w niektórych zawodach potrzebne jest wykonanie bardziej szczegółowych badań. Choćby dla ludzi pracujących na wysokościach, dla kierowców, operatorów maszyn czy tym podobnych.

Szczepienie przeciwko grypie

Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.

Bez kolejki na badania specjalistyczne

Szczególnie w tych zawodach, do których potrzebne są choćby psychotesty ma znaczenie to, że nie czekamy na badania miesiącami.

Jeżeli nadal nie możesz wyszukać nic atrakcyjnego, to sprawdź pod tym linkiem (http://www.centrumcryo.pl/krioterapia-wroclaw/), tu z pewnością odnajdziesz to, co okaże się dla Ciebie teraz użyteczne.

To właściwie pewne, że medycyna pracy musi działać sprawnie, przecież żadna firma nie będzie wyczekiwała przez miesiąc z dopuszczeniem do pracy osoby, która ma obowiązek zrobić badania.

Dla podróżników

Odmienna sprawa to podróże i obowiązkowe przed nimi szczepienia. Zwykle nie działają oddzielne placówki medycyny podróżnej. Jeżeli idzie o szczepienia, Wrocław ma je w ofercie w placówkach medycyny pracy (sprawdzony lekarz medycyny pracy z wrocławia). Otrzymamy tam także spis koniecznych i zalecanych szczepień dla każdego kontynentu. Zwracajmy uwagę na te zalecenia, mogą uchronić nas przed poważnymi kłopotami zdrowotnymi. Oczywiście, szczepienia takie są dość drogie, należy zrobić je we właściwym czasie, ale zdecydowanie warto.

Nawet jeśli doskonale znamy swój organizm, mamy pewność, że jest zdrowy i odporny, przy zmianie klimatu może spłatać nam figla. A ostatnie czego chcemy to z pewnością pobyt w szpitalu i powrót do domu z egzotyczną chorobą. Z tego powodu właśnie rozważmy szczepienia już na etapie planowania wyjazdu. Oczywiście nie podejmujmy decyzji samodzielnie. Decyzję o szczepieniach ostatecznie musi podjąć lekarz po zrobieniu wywiadu i badaniu.

Sprawdź lekarza ze swojej okolicy: