Niejeden doktor oraz rehabilitant powie nam szczerze, że musimy się ruszać, aby za kilka lat nie czuć bólu pleców i szyi.
Częste ćwiczenia są niezwykle istotne dla każdego z nas.

trening

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com

Nie trzeba pewnie nikomu powtarzać, że siedzący tryb życia nie jest dobrą opcją dla naszego zdrowia. Jeżeli jednak ślęczymy non stop przy komputerze, to powinniśmy po pracy udać się na jakiś trening. Nie musi być to nic drogiego. Możemy udać się ze znajomymi z działu na siłownię lub sami na basen. Decyzja zależy od tego, co sprawia nam radość. To musi być nasza najważniejsza wskazówka, jeśli mamy zamiar zacząć ćwiczyć. Bezsensowne będzie zmuszanie się do czegoś. Jeżeli będziemy trenować pod przymusem, to i tak po jakimś czasie to olejemy, gdyż będziemy szukać wyłącznie wymówek.

Jeśli po przeczytaniu tego wpisu w dalszym ciągu masz dodatkowe wątpliwości, to sprawdź poza tym to ważne omówienie (https://englander.com.pl/dla-mam/) – są tam zbliżone materiały.

Zatem zabierzmy się za to, co sprawia nam radość, ale co także aktywuje nasze ciało. Nie zapominajmy tylko o tym, żeby nie przeciążyć się już pierwszego dnia. Mądrzej będzie zaczynać od małych rzeczy i stopniowo zwiększać ilość kilometrów czy obciążenia na siłowni. Ważne wydaje się być to, żebyśmy trenowali często. Kilka razy w tygodniu to minimum. Możemy na przykład zapisać się na zajęcia w fitness clubie. Jeżeli czujemy, że będzie nam raźniej w grupie lub potrzebujemy zachęty i trenera, to nie bójmy się tego.

Trening, który zamęczy nas w zdrowy sposób, ulepszy naszą kondycję oraz uwolni endorfiny — czyli hormon szczęścia. Będziemy dzięki temu uśmiechnięci, a nasz organizm będzie nam wdzięczny — zwłaszcza kręgosłup.