Dziś wszyscy żyją prędko i w sposób dosyć egoistyczny, dlatego także nie mają cierpliwości do naprawiania relacji.
Nadeszły takie czasy, że łatwiej bywa zakończyć związek i szukać czegoś nowego, niż chcieć rozwiązywać problemy.

Chłopak przy komputerze

Autor: LibreCon Bilbao
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie stali się większymi egoistami, którzy przedkładają swoje potrzeby nad potrzeby bliskich. Stąd bierze się ogólna niechęć do rozmów. Na to nakłada się szybkie życie, które sprawia, że małżonkowie rzadko się widują. I tak zazwyczaj zaczyna się niejeden kryzys. Od nas zależy, jak to się wszystko zakończy. Możemy odpuścić i każdy pójdzie w swoją stronę albo możemy walczyć o starą miłość. Musimy podjąć wyzwanie i zapisać się na terapię. Tam pod czujnym okiem fachowca będziemy mogli powiedzieć, co leży nam na sercu.

Nieprawdopodobnie atrakcyjny tekst, nieprawdaż? Jeżeli też posiadasz takie zdanie, to wejdź tutaj oraz przeczytaj w serwisie wszystkie informacje.

Jednakże będzie trzeba wysłuchać także wersji drugiej strony. Terapeuta zatroszczy się o to, aby podczas spotkania nie było wrzasków i wyzwisk. Jako ktoś z zewnątrz będzie mógł mieć świeże spojrzenie na konflikt i jego komentarze zwykle będą trafne. Terapia może ciągnąć się długo i należy zdawać sobie z tego sprawę. Trzeba dać sobie czas. Porozumienie może tworzyć się w bólach, ale powinniśmy podjąć ten wysiłek, szczególnie jeśli mamy dzieci i nie mamy ochoty rozbijać rodziny. Pamiętajmy, by na sesjach być szczerym, ale wypowiadać się z szacunkiem.

Trzeba dać także możliwość drugiej stronie, by odpowiedziała na nasze oskarżenia. Tak rodzi się dialog, który jest podstawą każdego trwałego związku. Możliwe że nauczymy się kłócić konstruktywnie.