Każdy, kto ma swoją spółkę, zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele czasu trzeba jej poświęcić, by biznes wypalił. To jednocześnie poświęcenie i duża radość.
Posiadanie swej firmy najczęściej bywa rozważnym działaniem.

depresja

Autor: DER-MED
firma

Autor: Isa Ruiz
Źródło: http://www.flickr.com
Może być niełatwą misją, szczególnie na początku, ale potem będzie już lepiej. By przetrzymać najcięższy okres, należy stworzyć biznesplan, nim jeszcze założymy swoją firmę oficjalnie. Należy mieć pewne oszczędności, aby na początku przetrzymać okres, gdy nie mamy jeszcze zleceń, a będziemy musieli przykładowo opłacać ZUS oraz autoklaw laboratoryjny do animalab wynajem lokalu. Obecnie przedsiębiorstwo da się już założyć w kilka minut przez internet. To samo dotyczy wpisania jej do KRS. Na szczęście nie musimy nawet wychodzić z domu. Dla nowych przedsiębiorców ZUS ma zniżki, a większość spółek telekomunikacyjnych oraz banków — oferty dla przedsiębiorców, które bywają dość korzystne. Firma musi posiadać oczywiście nazwę oraz logo. Najlepiej byłoby, aby była ona w dosyć jasny sposób powiązana z tym, czym będziemy się zajmować. Jeśli nie znamy się na cyferkach, to dobrze byłoby nawiązać współpracę z księgową, żeby pilnowała wszystkich spraw podatkowych oraz należności dla ZUS-u i Skarbówki. Musimy również przemyśleć kwestie promocji naszej firmy. W zależności od tego, czym będziemy się zajmować, będzie ona różna.

Reklamy wrzucane do skrzynek na listy będą sprawdzały się w przypadku fryzjerstwa oraz kwiaciarni, ale dla programistów lepszą wersją będą na przykład posty w mediach społecznościowych.