W zdrowym ciele zdrowy duch — tak głosi stare polskie motto. Jest ono w zupełności prawdziwe.
ćwiczenia wydają się być jednym z ważniejszych czynników, które pomagają nam mieć smukłą figurę oraz zdrowie na długie lata.

krem

Autor: CityTree עץבעיר
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie, którzy ćwiczą dość często, przyznają, że plusów płynących z takiego typu treningu jest o wiele więcej. Podczas wysiłku fizycznego pojawia się w organizmie endorfina, czyli hormon szczęścia. Nie musimy się w takim wypadku objadać słodyczami, żeby poczuć radość. Częste treningi mają więc wpływ dobrze na naszą psychikę oraz na nasze ciało. Same plusy.

Ciekawi Cię ten artykuł? Jeśli tak, to odwiedź źródło a odkryjesz tam interesujące informacje, które na długo zapadną Ci w pamięć.

Dlaczego zatem jest tak dużo ludzi, którzy ciągle próbują wymigać się od jakiejkolwiek aktywności fizycznej? Prawdopodobnie jest to kwestia lenistwa, które zostało utrwalone przez całe życie. Jeśli ktoś stale siedział przed komputerem, to ciężko mu będzie zmotywować się do ruchu. Powinniśmy więc mocno się zmotywować, nie przesuwać ćwiczeń na tak zwane wieczne „od poniedziałku” i zacząć niewielkimi kroczkami. Nie należy przy pierwszym treningu żądać od swego ciała zbyt dużo, bo możemy zrobić sobie krzywdę. Z tego powodu trzeba rozkręcać się stopniowo. Można wybrać indywidualne treningi takie jak bieganie albo jazda na rolkach. Jeśli jednak lepiej czujemy się w grupie i jesteśmy wtedy bardziej zmotywowani do regularnych treningów, to warto zapisać się choćby na aerobik albo zumbę.

Dla osób, które wolą coś spokojniejszego, rewelacyjnym wyjściem będzie dla przykładu joga. Rozciągniemy swe mięśnie i zaczniemy tracić nadprogramowe kilogramy.