Niewielu ludzi wie o tym, w jak dużym stopniu warunki atmosferyczne wpływają na generalny stan psychiczny człowieka. Oczywiście zauważono, że spora liczba osób jest w lepszym nastroju podczas słonecznej pogody.

Nierzadko jednak nie dostrzega się faktu, jak ogromny wpływ może to mieć na zdrowie.

kliknij i sprawdź

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Większa część osób ma lepsze samopoczucie podczas miesięcy kiedy świeci słońce, a więc na wiosnę i w lecie. Bierze się to również z tego, że wtedy dni są dużo dłuższe i można je dobrze spożytkować. Z kolei gdy światła ze słońca brakuje, a więc na przykład w zimie, siły witalne ludzi spadają. Rzecz jasna nie należy dać się zimowej depresji, część ludzi radzi z tym sobie bardzo efektywnie przykładowo uprawiając z przyjemnością sporty zimowe.

Jeżeli zaintrygował Cię ten tekst, to sprawdź informacje, które również są na niniejszy temat. Zawsze dobrze jest znać więcej szczegółów.

Generalnie istnieje dużo metod na to, by nie dawać się złemu nastrojowi (dobra strona). Do pewnego stopnia osoby bogatsze mają pod tym względem prościej, mogą bowiem w momencie złego nastroju wyjechać w inne miejsce świata, w którym aktualnie świeci słońce. Jest jednak również sporo prostszych sposobów.

Ruch na świeżym powietrzu

Nie bez powodu spora liczba specjalistów podkreśla, że ruch to zdrowie. Szczególnie w zimie ciało domaga się aktywności fizycznej, ponieważ dostaje jej o wiele mniej niż w lecie. W tej kwestii w korzystnej sytuacji znajdują się właściciele psów. Codzienny obowiązek wychodzenia z nimi na spacery może być dla niektórych irytujący w czasie gorszej aury, jednak za każdym razem ma dobry wpływ na organizm. Dobrym rozwiązaniem na zimę bywa również chodzenie na zajęcia ruchowe, na przykład z tańca.

Gdy jest za mało światła i ciepła

Depresja zimowa

Autor: Hopl.pl
Źródło: Hopl.pl

Wspomniany już niedobór światła słonecznego zimą bywa niezwykle boleśnie odczuwalny. Wielu ludzi nawet nie wiedząc o tym cierpi na charakterystyczną depresję w okresie zimowym właśnie niedoborem światła spowodowaną. Jest jednak na to pewna rada. Można się o tym dowiedzieć wpisując w wyszukiwarkę frazę „lampa depresja”. Dawno temu opracowano bowiem specjalne lampy, które emitują światło o natężeniu podobnym do światła słonecznego. Dzięki systematycznym naświetlaniom można do jakiegoś stopnia pokonać przykre skutki zimowej depresji.