W obecnym świecie dużo mówi się o różnorodnych wadach i chorobach słuchu. W jakimś stopniu są one problemem pojawiającym się częściej niż dawniej, z różnych przyczyn. Co najwazniejsze, w obecnej rzeczywistości człowiek ma do czynienia z o wiele większym poziomem hałasu niż kiedyś. Wypływa to z większego poziomu ruchu ulicznego i powietrznego, a także stosowania pozostałych urządzeń produkujących hałas.

Ranking Lekarzy - opinie o lekarzach

Źródło: RankingLekarzy.pl
Współczesny człowiek w pewnym sensie również sam się na te ubytki naraża.

Zobacz ten użyteczny link (https://terapiamanawa.pl/leczenie-depresji-i-nerwic/) – przedstawia on zbliżoną problematykę i na pewno również Cię zaintryguje. Nie czekaj więc i kliknij tutaj.

Aktualnie bowiem niezwykle powszechne jest używanie słuchawek do telefonów komórkowych, odtwarzaczy muzyki i komputerów. Pod tym względem najbardziej szkodliwe są słuchawki douszne. Ponadto powinno się także wiedzieć, że wykorzystywanie słuchawek na dworze w znaczny sposób podnosi ryzyko nieszczęśliwego incydentu, na przykład samochodowego. Ubytki słuchu zauważa się raczej po wielu latach stałego wykorzystywania słuchawek, konsekwencje te jednak są niezwykle odczuwalne.

Wady słuchu u dzieciAnalogicznie jak w przypadku wielu innych chorób i dolegliwości, także w związku z ubytkami słuchu ważne jest jak najwcześniejsze rozpoznanie, w szczególności w przypadku najmłodszych. Nierzadko zdarza się, że najmłodsi cierpią na wrodzone wady słuchu. Mogą one wynikać z genów, a także z przebiegu ciąży. Z kolei u dzieci starszych wada słuchu może nastąpić w wyniku powikłań po chorobach dziecięcych, takich jak świnka. Rodzice powinni uważnie obserwować swoje pociechy. Niepokojące mogą być sygnały takie jak niereagowanie dziecka na wołanie, widoczne słuchanie przez nie tylko jednym uchem czy brak gaworzenia w pierwszych chwilach życia. Każdy niepokojący symptom powinno się konsultować z lekarzem.

Sposoby leczeniaNowoczesna technologia udostępnia ogromne możliwości zwalczania wad słuchu i niedosłyszenia. Lekarz laryngolog pomoże dopasować właściwą metodę dla danego przypadku. Istnieją rozmaite metody operacyjne, dające zwykle bardzo dobre rezultaty. Popularnym środkiem wykorzystywanym w sytuacji niedosłyszenia jest używanie aparatów słuchowych. Służą one do zwielokrotniania dźwięków w pobliżu danej osoby tak, aby mogła ona lepiej je usłyszeć. Nowoczesne urządzenia dla niedosłyszących dają ogromne możliwości.