Fizjoterapeuta jest specjalistą, który zajmuje się przeprowadzaniem zabiegów fizjoterapeutycznych w leczeniu, rehabilitacji, także przeciwdziałaniu.

Funkcją terapeuty jest wstrzymanie postępujących zmian w organizmie, ulepszenie techniki motorycznej, również działalność ochronna, przez zastosowanie odpowiednich zabiegów fizjoterapeutycznych, masaży i ćwiczeń.

Zaczynając pracę z pacjentem, fizjoterapeuta musi brać pod uwagę każde przeciwwskazania zdrowotne do wkroczenia wiadomej terapii, również w należyty sposób dobierać ćwiczenia i zabiegi, żeby odniosły korzystny skutek.

rehabilitacja

Autor: Shama Kern
Źródło: http://www.flickr.com

Fizjoterapeuta winien być postacią przychylną, spokojną, umiejącą błyskawicznie nawiązać kontakt ze swoim pacjentem. Dla poprawy w fizykoterapii ogromne znaczenie ma często zachęcanie pacjenta i pobudzanie do egzekwowania zaleconych treningów i zabiegów, nawet jeżeli czynią ból ().

Jeśli myślisz, że sprawy zawarte w tym artykule są interesujące, zobacz również ten odnośnik – to treść (http://introwertus.pl/konsultacje-psychologiczne-psychoterapia/), na której przeczytasz podobne tematy.

Fizjoterapeuta winien być osobą wytrwałą, która do każdego podchodzi jednostkowo. Ponieważ w swej pracy, którą jest fizjoterapia – wielokrotnie pracuje z ludźmi starszymi, czy kalekimi powinien umieć wzbudzić w nich wiarę i posiadać do nich stosowne nastawienie.

Ważność rehabilitacji w teraźniejszym, starzejącym się społeczeństwie jest kolosalne, poprawia bowiem leczenie farmakologiczne i operacyjne, stanowi podwalinę rehabilitacji i jest nie do zastąpienia w profilaktyce wielu schorzeń, gdyż uniemożliwia powikłania i pogłębia samoistne procesy obronne ustroju (fdm-pl.com/cennik-szkolen). Stanowi też podstawę działania aktywującego regenerację sił po wysiłku fizycznym.

Fizjoterapeuta sprawuje zawód medyczny, który wymaga obszernej fizycznej i umysłowej techniki, niezbędnej do nawiązywania i podtrzymywania kontaktów z pacjentami i przeprowadzania wielu różnych zabiegów w przebiegu terapii.

Fizjoterapeuta z posiada wiedzę i zdolności niezbędne do prowadzenia rehabilitacji w każdej chorobie i ułomności, to jest do rozwijania, utrzymywania i przywracania sprawności osób w przeróżnym wieku, utraconej, względnie zmniejszonej wskutek różnych schorzeń albo urazów.